Aktuální akce

Tento kurz je zcela zaměřený na praktickou část bylinkaření, je vhodný pro úplné začátečníky i pro pokročilé bylinkáře.

Ukažeme si léčivou moc a účinky důležitých rostlin, které nás obklopují, jejich přirozená místa a vše, co si z nich můžeme sami připravit a používat pro zlepšení svého zdraví a krásy.

Plánované akce

ZÁŘÍ

ŘÍJEN


POZVÁNKA

na velký víkendový bylinkový seminář na Šumavě

NEJLÉČIVĚJŠÍ SRPNOVÉ BYLINKY PRO KRÁSU A ZDRAVÍ

20.-21.8.2022 Jáma u Mičovic

Program: rozpoznávání a sběr léčivých bylin v přírodě, zpracování a způsoby užívání léčivých bylin, výroba mastí, tinktur, olejů…, léčivé meditace, bylinky pro krásné vlasy, jídlo jako náš lék, jedlé léčivé byliny na našem talíři, bylinky pro děti….

Milé bylinkářky a bylinkáři a všichni, kdo máte rádi přírodu, léčivé rostliny. Zajímá vás, jak mít své zdraví ve svých rukou? Pojďte se mnou na tajuplnou cestu zpátky k sobě, k přírodě a všemu, co nám příroda dává.

Je léto a ty nejdůležitější léčivé byliny rostou všude kolem nás, příroda nám je poskytuje pro naše zdraví.

Vydáme se tak po stopách těch nejdůležitějších léčivých rostlin, které si společně nasbíráme. Poznáte, jaké prostředí a místa jsou pro tyto byliny typická, co vše si z nich můžete připravit, jak nám mohou pomoci uzdravit své tělo a mysl.

Seminář proběhne o víkendu 20.-21.8.2022 v nádherné přírodě Šumavy, v místech nedotknutých hnojením, kde končí všechny cesty a začíná divoká příroda. Tento seminář je výjimečný tím, že bude probíhat volně v přírodě a je zaměřený na poznávání, sběr, zpracování a použití TOP 15-ti nejléčivějších a nejdůležitějších bylin z naší přírody.

Zajímá vás, které bylinky to jsou a jak vám mohou změnit život? Kdy je nejlépe je sbírat a jak používat? Chcete si jejich léčivou sílu přinést domů a strávit čas v přírodě se stejně naladěnými lidmi?

Pak neváhejte a rezervujte si včas místo, počet míst je omezen. 

V případě nepříznivého počasí se program jen mírně přizpůsobí. Vybavte se holinami a pláštěnkami, suché místo a prostor pro debaty a diskuse je zajištěn za každého počasí.

PROGRAM SEMINÁŘE SOBOTA DEN:

 • Přednáška - důležité zásady při sběru léčivých bylin
 • Dost teorie 😊 vyjdeme si do přírody. Rozpoznávání bylin přímo v přírodě (žádná bylinková zahrada). Ukážeme si typická a přirozená místa těch nejdůležitějších léčivých bylin
 • A rovnou se pustíme do sběru těchto bylinek, je to skvělá možnost, jak si jejich léčivou sílu přivést domů a moci je ihned používat
 • A praxe pokračuje… ukážeme si způsoby zpracování léčivých rostlin (masti, tinktury, nálevy, oleje, obklady, koupele…). Kdo bude chtít, může si na místě z nasbíraných bylin připravit léčivý olej, tinkturu…
 • Přednáška - vlastnosti a použití léčivých bylin k prevenci a k léčbě nemocí 

PROGRAM SEMINÁŘE SOBOTA VEČER:

 • Přednáška - léčivá síla dechu - dech je nejjednodušší způsob, jak zlepšit náš vnitřní stav. Je nepostradatelným zdrojem pro podporu vrcholného zdraví a vitality těla, pro přístup k tvořivosti a prožívání hluboké lásky a vnitřního naplnění. Seznámíte se s léčivými účinky a přínosy dechu na naše zdraví.
 • A je tu opět praxe!  🙂 Léčivá meditace – vyzkoušíte si dechové cvičení, které je mocným nástrojem k optimalizaci těla, vstřebání starých i současných emocí, rozpuštění tyranie myšlení založeného na egu a prohloubení důvěrného vztahu se vším, na čem skutečně záleží.
 • Dechová cvičení jsou velmi účinným nástrojem pro přesun energie a odstranění traumat, úzkostí a zášti, které se usadily v našem nervovém systému. Tím se v mysli uvolní prostor a v srdci zesílí láska.
 • Oheň – společně si vychutnáme večerní čas v přírodě posezením u ohně a povídáním o všem, co vás zajímá.

PROGRAM SEMINÁŘE NEDĚLE DEN:

 • Ranní meditace a naladění se na nový den (pro nocležníky, bude hned po probuzení)
 • Přednáška - Jídlo jako náš lék – podíváme se na naši stravu a jedlé léčivé rostliny na našem talíři
 • Přednáška - Bylinky pro děti a léčba dětských nemocí, propojení stravy a onemocnění u dětí
 • A zase je tu praxe! 😊připravíme si společně zeleninový salát z léčivých rostlin
 • Opět je tu možnost sběru léčivých rostlin…
 • Přednáška - Zdravá játra – druhý obranný štít našeho těla, dozvíte se, jak fungují a co mají na starosti játra v našem těle, jaké bylinky a strava pomáhají udržet zdravá játra, která strava jim škodí a jak pečovat a přírodní cestou podporovat správnou funkci jater

 • Přednáška - Vlasy jako bohyně – zaměříme se na bylinky, stravu a produkty, které podporují růst vlasů, zlepšují jejich kvalitu a pomáhají udržet krásné, zdravé a lesklé vlasy. Ukážeme si přírodní vlasovou kúru, zábaly, oplachy z léčivých rostlin, tinktury a bylinkové směsi pro podporu růstu a proti vypadávání vlasů

Po celou dobu semináře bude k dispozici pití a drobné občerstvení. Nocleh je pro omezený počet osob k dispozici za 100 Kč přímo na místě... proto neváhejte s rezervací.

Na místě je možné také zdarma přespat ve vlastním stanu. K dispozici WC a teplá voda pro možnost opláchnutí, je to ve volné přírodě, nečekejte tedy sprchu. 😊

Další možností je ubytovat se v penzionech či hotelích v blízkém okolí.

Děti jsou zde vítány a bude o ně postaráno. Je dobré je od začátku vést k lásce k přírodě, rostlinám i zvířatům. Účast mají děti zdarma.

Cena účasti na dvoudenním semináři je 1 900 Kč, účastnit se můžete i jednoho dne.

Účast v sobotu cena 1 100 Kč, účast v neděli 800 Kč.

Místo konání Jáma, Mičovice, v sobotu začátek v 10 hodin, předpokládaný konec odpolední části v 16 hodin, večerní části ve 21 hodin.

V neděli začátek v 10 hodin, předpokládaný konec v 16 hodin.

V případě dotazů k semináři pište na kurzy@bylinkovaskolazdravi.cz